pożyczka ratalna dla zadłużonych

Mężczyzna z tabletem.

Niestety w dzisiejszych czasach o pożyczkę coraz trudniej. Banki oraz firmy pożyczkowe, dość mocno sprawdzają swoich klientów. W przypadku tych drugich wprawdzie weryfikacja jest trochę mniej intensywna, jednak zadłużenie w bazach BIK czy KRD jest sprawdzane. Założeniem jest, że firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek na raty pożyczają większą kwotę klientom niż w przypadku krótkoterminowych chwilówek. To może być powodem dokładniejszej weryfikacji.

Czy można pożyczyć pieniądze mając zadłużenie?

Ikonka info - o pożyczce ratalnej dla zadłużonych.Tak. Praktycznie każdy kto posiada aktywną pożyczkę czy kredyt jest zadłużony. Nawet posiadanie otwartego limitu w koncie bankowym, czy karty kredytowej, sprawia – że jesteśmy traktowani jako osoby z zadłużeniem. W takiej sytuacji nie ma przeciwskazań do skorzystania z kolejnego kredytu. Istotna jest jednak inna kwestia, mianowicie nasz dochód. To on równoważy nasz dług i sprawia, że w ocenie banku lub firmy pożyczkowej, możemy być bardziej wartościowi.

Dodatkowo liczone są również koszty życia, czyli z naszej pensji odejmowana wartość to z reguły od 500zł do nawet 1000zł. Liczy się także nasz majątek (czy posiadamy własne mieszkanie, dom), czynników jest wiele. Dlatego im większy mamy dochód, tym tak naprawdę więcej możemy pożyczyć, gdyż jesteśmy w stanie więcej oddawać w co miesięcznych ratach.

Pożyczki ratalne chętnie zaciągamy na kwoty ok 10000 zł – to już dość duża suma pieniędzy, która wystarczy na zakup samochodu, czy remont. Dlatego rozłożenie takiego zobowiązania na wygodne raty może być dobrym rozwiązaniem. Maksymalnie okres takiej pożyczki może wynieść nawet 36 miesięcy, czyli 3 lata. W przypadku kredytów bankowych dużo dłużej – przeważnie jest to ok 5 lat.

Przed zawnioskowaniem warto się zastanowić ile zarabiamy i jakie mamy obciążania. Od tego odjąć jeszcze ok 500-700zł i wtedy wyjdzie nam kwota wolna – czyli taka która może być naszą przyszłą ratą.

Co wybrać?

W zależności od Twoich obliczeń proponujemy Ci:


Sprawdzony ranking pożyczek na raty https://zadluzeni.com.pl/pozyczki-online-na-raty/