dzisiaj trochę o bankach, gdzie szukać i z którego warto skorzystać?

Rynek finansowy w Polsce jest dość dynamiczny i można powiedzieć, że ciasny. Dzisiaj, dla odmiany, chcemy przedstawić trochę informacji związanych z bankami i ich ofertami. Duża konkurencja sprawia, że instytucje finansowe, jakimi są banki muszą bardzo mocno rywalizować o nowych klientów. Czyli można powiedzieć, że dla nas, konsumentów – jest to dobra informacja. Dlatego tak często widzimy reklamy w mediach związanych z kontem, czy atrakcyjnym kredytem.

Banki przenoszą się do internetu

Jeszcze do niedawna bank, kojarzył się z głównie z oddziałami i placówkami. To tam załatwialiśmy wszystkie sprawy związane z naszymi finansami. Sytuacja się jednak zmienia, w dobie internetu banki przenoszą swoją działalność do sieci. Nie oznacza to, że likwidują placówki. Tych może rzeczywiście być troszeczkę mniej, ale internet jest dzisiaj takim medium, że koniecznie trzeba tam być. Dlatego aktualnie, podobnie jak w firmach pożyczkowych, możemy założyć online konto bankowe, czy skorzystać z pożyczki przez internet.

Kuszące promocje szczególnie kont

Podstawowymi produktami są konta osobiste. To na nich Polacy trzymają swoje oszczędności, dlatego banki tak chętnie oferują różnego rodzaju promocje bankowe, tylko po to by otworzyć rachunek klientowi, który pozostanie na dłużej i oczywiście będzie korzystał z usług. Do konta przede wszystkim oferowane są karty debetowe, dodatkowo wygodne aplikacje mobilne, ubezpieczenia czy produkty kredytowe, takie jak limit w koncie. To wszystko można, mieć w pakiecie.

Ikonka oszczędności w banku.Otwierając rachunek promocyjny, możemy liczyć na wiele korzyści. Część banków oferuje tak zwane programy cash back, czyli zwroty za płatności kartą, za różne usługi. Zdarzają się również oferty, gdzie dostaniemy voucher na określoną kwotę do np. sklepu internetowego. Decydując się na konto warto wybierać darmowe. Czyli takie, gdzie za prowadzenie czy dodatkowe usługi nic nie zapłacimy. Czasami, aby konto było bezpłatne należy spełnić kilka warunków, takich jak wykonanie określonej liczby transakcji kartą debetową w miesiącu  lub na określoną kwotę. Z reguły ta liczba to ok. 3 transakcji, czyli nie jakoś specjalnie dużo, tym bardziej, że kartą debetową płacimy już praktycznie wszędzie.

Poniżej przedstawiamy, aktualną dobrą ofertą kont osobistych, w dobrych sprawdzonych bankach. Tutaj możesz złożyć wniosek przez internet i całkowicie zdalnie otworzyć rachunek bankowy, bez konieczności wizyty w placówce.