Dobór pożyczki online i dopasowanie rat do swoich potrzeb

Pieniądze monety wybór pożyczki

Proces wyboru pożyczki z pozoru jest bardzo łatwy, prosty i przyjemny. Jednak jest kilka kwestii na które szczególnie należy zwrócić uwagę. Często oferty prezentowane na bilbordach grają na naszych potrzebach oraz emocjach. Najważniejszym jest jednak zdrowy rozsądek i zimna krew, która przy wyborze pożyczki może być bardzo pomocna.

Koszty – najważniejsza kwestia finansowa

To czy pożyczka jest tania czy droga jest najważniejszą rzeczą dla pożyczkobiorców. Każdy z nas chce pożyczyć pieniądze jak najtaniej i spłacać jak najniższe raty – to naturalne. Dzięki temu dobrze działa rynek finansowy, jest konkurencyjny czyli klient ma wybór z pośród kilkunastu ofert – czyli zawsze możesz zdecydować się na tą tańszą. W wyborze pomoże z pewnością współczynnik RRSO który od jakiegoś czasu musi być publikowany przy każdej reklamie pożyczki czy kredytu. Im wartość jego jest niższa, tym kredyt czy pożyczka jest tańsza. Bardzo proste i skuteczne przedstawienie kosztów finansowych.

Czas i kwota – to drugie ważne parametry

Liczy się przede wszystkim ile możemy otrzymać od firmy pożyczkowej, czyli kwota pożyczki. Powinna być dopasowana do aktualnej naszej sytuacji życiowej. Nie warto pożyczać na zapas, ponieważ prędzej czy później będziemy zobowiązani do spłaty zadłużenia, a wtedy może okazać się, że niepotrzebnie mamy tak dużą kwotę do oddania.

Pożyczkę należy rozsądnie oszacować. Jeżeli potrzebujesz 1000 zł pożycz właśnie 1000 zł i nic więcej! Pozwoli Ci to uniknąć lub bardzo mocno ograniczyć ryzyko wpadnięcia w nieplanowane zadłużenie. Co więcej dobrze jest od razu zastanowić się na spłatą pożyczki czyli czy będziemy mieli fundusze by pokryć co miesięczne raty. Taki tok myślenia bardzo pomaga i chroni przed nieprawidłowymi krokami, które w przyszłości mogą zaskutkować negatywnymi konsekwencjami.

Pożyczka ratalna czy szybka pożyczka online

ask icon wybór pożyczkiJest to kolejne bardzo ważne pytanie. Należy na początku się zastanowić czy potrzebujemy pieniędzy „na chwilę” czy może zależy nam na większej kwocie z rozłożoną płatnością na raty. Jeżeli mówimy o szybkich pożyczkach krótkoterminowych należy zauważyć, ze musisz oddać całą wnioskowaną kwotę pożyczki w jednej racie, spłacić ją jednorazowo. W przypadku pożyczek długoterminowych spłatę zobowiązania rozkładasz na wygodne co miesięczne raty. Warto przemyśleć swój wybór!

Dopasowanie raty do swojej sytuacji i możliwości

To bardzo istotne. Często bierzemy pożyczki bo jest to proste, nie zastanawiając się nad możliwością jej spłaty. To błąd, ponieważ może zdarzyć się sytuacja, że finansowo nie damy rady oddać raty w wyznaczonym terminie z powodu jej wysokości. Należy więc tak ustalić kwotę raty, by nie była ona bardzo mocno obciążająca budżet, dodatkowo powinna być w zasięgu naszych możliwości jeżeli chodzi o jej spłatę.

Wartościowe miejsca z pożyczkami

Tak jak wspomnieliśmy, wybór nie jest prosty. To trudna decyzja, którą powinien podjąć każdy sam, tak by dopasować finansowanie do swojej aktualnej sytuacji życiowej. Ważnym czynnikiem i zaletą jest fakt, że pożyczki online obecnie dostępne są wygodnie przez 24h/7dni w tygodniu. Dzięki temu nawet w środku nocy otrzymasz pieniądze na swoje konto bankowe! Na naszym portalu w różnych działach publikujemy oferty dopasowane, czyli takie które są tematycznie podzielone na pożyczki ratalne czy szybkie pożyczki online. Oto bezpośrednie linki.

Kilka słów na podsumowanie

Wybór dobrej pożyczki to dość trudna decyzja. Odpowiednie sprawdzenie ofert, parametrów firm pożyczkowych pozwoli Ci dokonać trafnego wyboru. Tak jak wspomnieliśmy, sprawdź czy pożyczka jest oferowana w darmowej promocji, zobacz koszt (współczynnik RRSO), zaplanuj swój budżet, a także spłatę raty. To wszystko sprawi, że Twój wybór będzie dobry i przemyślany.


 Możesz sprawdzić chwilówki online na portalu wszystkiechwilowki.i-chwilowka.pl.