Co kupujemy najczęściej na raty?

Mężczyzna z laptopem na kolanach

Podziału należy dokonać zaczynając od dwóch kategorii, rzeczy pierwszej potrzeby oraz rzeczy drugiej potrzeby. W przypadku tych pierwszych często kupujemy sprzęt AGD czy RTV który uległ awarii i trzeba go po prostu wymienić (obecnie koszty napraw są bardzo duże i czasami korzystniej jest zakupić nowy sprzęt).

Gdy chodzi o rzeczy mniej potrzebne, tutaj bardziej wchodzi chęć posiadania lub sprawienia sobie przyjemności. Często marzymy o jakiejś nowej sukience czy butach lub nawet samochodzie. To nie są rzeczy pierwszej potrzeby, ale ich zakup bardzo mocno poprawia nam poczucie wartości. Chcemy również atrakcyjnie takie zakupy sfinansować, szczególnie jeżeli kwota jest większa.

Jak tani sfinansować zakupy? Właśnie w takiej sytuacji bardzo często wypierane są pożyczki ratalne, gdzie możemy otrzymać nawet dość znaczną kwotę, ale jej spłatę wygodnie rozłożymy na raty, dzięki temu można uniknąć jednorazowego bardzo dużego obciążenia naszego budżetu.

Do takich rzeczy które nie są pierwszej potrzeby, ale są ważne bardzo mocno dla każdego są smartfony. To właśnie telefony komórkowe głównie ze względu na swoją cenę są kupowana na raty lub za gotówkę pożyczoną w firmie pożyczkowej lub banku. Tanie smartfony cieszą się bardzo dużą popularnością. Najchętniej wybieramy takie marki jak Samsung czy Xiaomi, oczywiście własna liga to produkty Apple czyli iPhony. Popyt na nie nie słabnie, a wraz z pojawianiem się co rusz nowych modeli nawet rośnie.

Oprócz tego chętnie sięgamy po laptopy, szczoteczki elektryczne, suszarki, depilatory i wszystkie urządzenia które poprawiają nam jakość naszego życia.

Przeważnie pożyczka wynosi od 1500zł do 3000zł, czyli właśnie takie kwoty przeznaczamy na nasze bardziej lub mniej wymagane potrzeby.

Finansowanie czyli np. pożyczkę na raty dobrze dopasować do swojej bieżącej sytuacji, tak by zakup był przyjemnością i nie obciążał bardzo mocno naszego domowego budżetu. Dodatkowo dobrze jest zastanowić się od razu nad możliwościami spłaty, by nie spowodować zadłużenia, które może być bardzo nieprzyjemne.

Zakupy dobrze jest dokonywać w sposób przemyślany i rozsądny bo dzięki temu zachowasz płynność finansową. Nie narazisz się również na dodatkowe, inne koszty.