3 bardzo ważne rady związane z wyborem pożyczki online

W życiu musimy podejmować często różne decyzje. Stając przed wyborami, mamy za zwyczaj ograniczony czas. Nie zawsze decyzje które podejmiemy są dobre, dlatego dzisiaj podpowiadamy Ci jak ograniczyć ryzyko skorzystania ze złej pożyczki. Jest kilka istotnych rzeczy na które musisz zwrócić szczególną uwagę gdy pożyczasz pieniądze.

Pożyczki online to w ostatnim czasie bardzo popularne wśród Polaków źródło uzyskania gotówki gdy jej potrzebujemy. Wiele osób korzysta już nie tylko z banków, ale również z możliwości wygodnego pożyczenia pieniędzy przez internet. Część pożyczkobiorców kieruje się łatwą dostępnością czy chociażby brakiem konieczności wizyty w placówce. Dla większości jednak najistotniejszym parametrem jest koszt pożyczki.

Zastanawiasz się co jest ważną zaletą pożyczek przez internet? Poza kwestiami związanymi z opłatami, istotna jest także łatwa dostępność. W przypadku pożyczek przez internet, nie zawsze tak mocno weryfikowana jest zdolność kredytowa. Często osoby posiadające zadłużenie w bazach BIK czy KRD mogą mimo to otrzymać pożyczkę. To czyni takie możliwości pożyczenia wybranej kwoty bardzo atrakcyjnymi.

ikonka info ważne przy pożyczkachWażne jednak jest to, żeby pożyczać rozsądnie. Musisz zastanowić się ile tak naprawdę potrzebujesz gotówki. Zbyt duża kwota którą pożyczysz, może generować większe koszty lub uniemożliwić jej spłatę w wyznaczonym do tego terminie. Dlatego rekomendujemy pomyśleć o tym jak spłacimy nasze zobowiązanie, na jaki okres czasu chcemy pożyczyć pieniądze i jaka to będzie kwota.

Są trzy bardzo istotne kwestie, które pomogą Ci w podjęciu dobrej decyzji. Oto parametry pożyczek dostępnych online, które należy sprawdzić zanim zdecydujesz się pożyczyć pieniądze.

1. Koszt pożyczki

To najważniejsza rzecz. Chodzi o to, by móc pożyczyć jak najtaniej. Czyli oprocentowanie pożyczki powinno być jak najniższe, również dodatkowe koszty takie jak opłata przygotowawcza / prowizja, dodatkowe ubezpieczenie nie mogą być zbyt duże, bo pożyczka po prostu będzie niesamowicie droga.

Pomocny jest współczynnik RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), który podawany przy każdej ofercie mówi nam o tym czy pożyczka jest tania czy droga. Im RRSO jest niższe, tym mniejsze są całkowite koszty pożyczki. Przykładowo jeżeli jest dostępna szybka pożyczka za darmo, to dla takiej oferty RRSO wynosi 0%.

2. Skorzystanie z darmowej pożyczki online

Jeżeli nie potrzebujesz bardzo dużej kwoty. Czyli jest to suma do 3000 zł pożyczona na okres 1 miesiące, koniecznie skorzystaj z ofert promocyjnych dla nowych klientów. Wiele firm pożyczkowych ma takie promocje. Wtedy w sytuacji, gdy jesteś osobą pierwszy raz korzystającą z usług pożyczkowych, pierwszą pożyczkę otrzymasz gratis.

Oznacza to, że jeżeli spłacisz zobowiązanie w terminie, nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat. Przykładowo pożyczasz 2500zł i po 30 dniach oddajesz równe 2500zł. Warto wybrać!


W przypadku pożyczek na raty rekomendujemy kierować się wartością RRSO czyli szukać pożyczki z jak najniższym RRSO, co pozwoli nam wybrać opcję najtańszą.

3. Możliwość rozłożenia płatności na raty

To ważna kwestia w sytuacji gdy nie uda nam się oddać zobowiązania w terminie. Warto doczytać, czy pożyczkodawca oferuje możliwość rozłożenia zaległości na raty. Tym samym możesz uniknąć negatywnych wpisów w bazach, a systematycznie (oczywiście pewnie za dodatkową opłatą) spłacisz swoje zobowiązanie.

Jest to rozsądne rozwiązanie i dobrze jakby pożyczkodawca to oferował.

Zastanów się także dużo wcześniej nad możliwościami spłaty, tzn czy rata pożyczki nie będzie za duża. Istotne by nie obciążyć domowego budżetu zbyt mocno, bo może okazać się, że mamy trudności finansowe, a tego chcemy przecież uniknąć.

Życzymy powodzenia!


Modne sukienki size plus: https://topsukienka.pl/tag/moda-size-plus-iwanek/